Tillykke til vinderne på årstræffet!

Et STORT tillykke til alle de talentfulde vindere, der løb afsted med en pris i går.

Vinderne er:  

  • Mærkevareleverandørernes CSR-pris 2023: Hansens Is | Hansens Vinteris 
  • Årets Nyhed – Away From Home 2023: Bag-in-Box løsning | Arla Pro
  • Mærkevareleverandørernes Young Talent 2023: Marie Falk, Key Account Manager, fra Unilever
  • Årets Field Sales Team 2023: Royal Unibrew 
  • Årets Lancering 2023 by NielsenIQ: Faxe Kondi Appelsin fra Royal Unibrew 

Der skal selvfølgelig også lyde en stor tak til alle vores medlemmer, der har indstillet sig til priserne. Der har været RIGTIG mange gode og innovative eksempler på, hvad mærkevareleverandørerne bidrager med af produkter, talenter, lanceringer og koncepter til dagligvarehandlen. 

Endnu engang tillykke til vinderne!

Mærkevareleverandørernes Young Talent 2023: Marie Falk, Key Account Manager, fra Unilever.

Mærkevareleverandørernes CSR-pris 2023: Kommunikationsdirektør i Hansens Is, Anders Eibye Hansen, tog imod prisen på vegne af Hansens Is for deres Hansens Vinteris. 

Årets Nyhed – Away From Home 2023: Arla Pro vandt prisen for Årets Nyhed med deres Bag-in-Box løsning. Her ses Rikke Fog Bach, Sales Manager i Arla Pro Danmark & Henrik Lilballe Hansen, Senior Vice President i Arla Denmark.

Årets Field Sales Team 2023: Field Force Director – Off Trade & Convenience i Royal Unibrew, Ronni Langsted, tog imod prisen for Årets Field Sales Team.

Årets Lancering 2023 by NielsenIQ: Faxe Kondi Appelsin fra Royal Unibrew vandt prisen. Fra venstre ses Mads Bo Nielsen, Client Director i NielsenIQ, Kasper Rygaard Truelsen, Senior Business Consultant i NielsenIQ, Rasmus Kobbersmed, Senior Brand Manager i Royal Unibrew & Michala Svane, Marketingsdirektør i Royal Unibrew.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem