Glæd dig til et indblik i Coops rejse og strategi for fremtiden

MLDK ÅRSTRÆF OG GENERALFORSAMLING 2021: Koncerndirektør for Coop Danmark, Per Thau, er den første oplægsholder, der gæster vores årstræf og generalforsamling 2021.

Coop står stærkt som Danmarks førende dagligvarevirksomhed – og spørger man dem, vil de være Danmarks mest kundevendte dagligvarevirksomhed. Med mere end 1,8 millioner husstande, der allerede er medlem af Coop, må man fristes til at sige, at de allerede er nået rigtig langt. De har sat et nyt hold og er i gang med en ny strategi for de kommende år. Vi får virtuelt besøg af Per Thau, der i sin rolle som Koncerndirektør/COO for Coop, vil fortælle os om den rejse, som Coop har startet.

Tilmeld dig her
Arrangementer finder sted torsdag den 11. marts 2021 kl. 09.00-12.00
Kun for medlemmer af MLDK.

Vi lukker for tilmeldinger tirsdag den 9. marts 2021.

TILMELD DIG HER

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem