Vinderen af Brand Trust Prisen

Tillykke til Nutella, der i aftes til Mærkevareleverandørernes Awardshow løb med sejren i kategorien Brand Trust Prisen.

Læs mere om baggrunden for prisen HER.

Anica Grasso, Marketing Director ved Ferrero sagde, da hun modtog prisen:

“Mange tak. Vi er både meget stolte og meget glade, og jeg synes virkelig, at Nutella fortjener den her anerkendelse, så det er dejligt at modtage prisen her. Nutelle kom på markedet i 1964 og er “still going strong” og det er vi meget stolte af. Vi håber, at Nutella også fremover vil sprede glæde i mange familier”.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem