Velkommen til nyt MLDK-medlem: Bräuner FMCG

Vi er glade for at kunne byde endnu et medlem velkommen i MLDK! Lær dem at kende lige her.

Bräuner FMCG er en prisvindende outsourcing partner for FMCG- og OTC/Health Care-forbrugermærker i Norden. Virksomheden er grundlagt af Peter Bräuner, der har mere end 30 års erfaring og en baggrund som Country Manager i P&G Danmark i 13 år.

Bräuner FMCG  er en respekteret FMCG-aktør med en høj grad af dyb kategorikendskab.

Deres ambition er at give brandowners en best-in-class værdiskabelse, ubegrænset vækst og opskalering via implementering af globale strategier og lokal eksekvering.

Læs mere om Bräuner FMCG her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem