The Global Consumer Executive Top of Mind Survey 2015

KPMG og The Consumer Goods Forum har for tredje gang foretaget en undersøgelse af dagligvaremarkedet, hvor de kaster lys på blandt andet konkurrencevilkår, strategiske prioriteter og de udfordringer, industrien står over for. 539 personer med ansvar for deres organisations globale strategi har deltaget i The Global Consumer Executive Top of Mind Survey 2015. Målet med undersøgelsen er, at dens resultater skal give andre i branchen brugbare perspektiver i arbejdet med det strategiske arbejde i deres organisation.

Du kan læse rapporten her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem