Sådan sikrer du korrekt stamdata på den lette måde

Med GS1’s nye produktoprettelses-service er du sikret, at den korrekte stamdata sendes til dine kunder. Alt du skal gøre er at bestille tid, sende et kolli af dine produkter samt enkelte andre informationer til GS1. Herefter opretter de din basisenhed og kolli i systemet, og samtidig får din data også GS1Trade Exacts kvalitetsstempel. På den måde er dine kunder garanteret korrekt data om dine produkter.

Vil du være sikker på, at dine kunder modtager korrekt stamdata, så kan du finde flere informationer samt kontaktoplysninger her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem