Perspektiver i samarbejdet omkring den gode oplevelse i en butik – midt i en krisetid

MLDK ÅRSTRÆF 2022: Vi har to spor, du kan vælge imellem til vores årstræf, og med det ene af sporene – målrettet DVH – sættes der fokus på perspektiver i samarbejdet omkring den gode oplevelse i butik – midt i en krisetid.

På AFH-sporet får vi besøg af Kenneth Holmen Pedersen, Kædedirektør i Coop Danmark, og Richo Boss, Kædedirektør i MENY Danmark, der vil diskutere, hvad der kan bidrage til at fastholde supermarkedernes position i en tid, hvor forbrugernes indkøbsadfærd ændrer sig.

Du kan see hele programmet her – hvor du også kan tilmelde dig.

Ved tilmelding på vores hjemmeside, angiver du blot, hvilket spor du er interesseret i at deltage i.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem