Orkla Danmark – Snackings indstilling til Årets Field Sales Team 

Orkla Danmarks Snacking Sales Team er kendt for et meget stort og tæt samarbejde med butikker. De tætte relationer og den dybe indsigt på butiksniveau er i 2023 også anvendt til at styrke lakridsmærket Panda.

En fremgang i salget kan i høj grad tilskrives salgskonsulenternes evne til at gøre en forskel. I 2023 er den så også belønnet med en førsteplads i Gradient Benchmark.

En afstemning finder sted blandt salgsstyrke-ansvarlige i starten af marts måned for at finde vinderen, der kåres på MLDK Årstræf 2024 den 14. marts.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem