Orkla Danmark – Foods indstilling til Årets Field Sales Team 

Orkla Danmark har udviklet et system, der kortlægger detailhandel, adfærd og forbrugsmønstre lokalt. Med udgangspunkt i den viden, er det muligt at rådgive den enkelte butik og beslutningstager meget præcist.

Store forandringer i 2023 gjorde denne rådgivning særlig relevant. Den rolle kræver et meget tæt og fortroligt samarbejde med butikker som Orkla Danmark Foods konsulenter også er kendt for.

En afstemning finder sted blandt salgsstyrke-ansvarlige i starten af marts måned for at finde vinderen, der kåres på MLDK Årstræf 2024 den 14. marts.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem