MLDK ÅRSTRÆF 2023: TILMELD DIG NU

Så er det blevet tid til MLDK årstræf 2023 den 9. marts 2023. Vi samler branchekollegaer for at dele viden, netværke og fejre succeser. Det er ikke et event, du vil gå glip af!

På årstræffet stiller vi skarpt på klimaet – både udfordringer og muligheder set i lyset af den økonomiske krise, og så kan du også se frem til at få et forbruger- og samfundsøkonomisk perspektiv på den nuværende situation i Danmark. Traditionen tro nyder vi selvfølgelig også en festmiddag om aftenen i hyggeligt selskab med både awardshow og festtale.

Oplev indslag fra bl.a.:

  • Steen Bocian, Økonomisk redaktør & Chefredaktør, Børsen
  • Connie Hedegaard, Formand, Concito & KR Foundation, OECD’s Round Table for Sustainable Development
  • Jais Valeur, Group CEO, Danish Crown
  • Michael Løve, Adm. direktør, OK a.m.b.a.
  • Kræn Østergaard Nielsen, Adm. direktør, Coop Danmark
  • Tomas Pietrangeli, Koncernchef i Dagrofa
  • Anette Kalle, Adm. direktør, Lantmännen Unibake
  • Kristian Kornerup Jensen, Adm. direktør, Stryhns Gruppen

Se hele programmet, og tilmeld dig herunder
Tilmelding for medlemmer
Tilmelding for kunder & samarbejdspartnere
Tilmelding for MLDK-partnere

MLDK Årstræf 2023 er for alle MLDK-medlemmer samt inviterede kunder, samarbejdspartnere og MLDK-partnere.

Vi glæder os til at se dig!

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem