Medlemsmøde Principles of Good Practice

Mærkevareleverandørerne inviterer nu sine medlemmer til medlemsmøde vedrørende PoGP

På mødet vil vi:

  • Give en kort introduktion til principperne og hvordan vi mener, de kan påvirke markedet.
  • Give en status på tilslutning i Europa og DK.
  • Præsentere de værktøjer der stilles til rådighed i forbindelse med implementering og forankring (self-assesment, træning, website).
  • Præsentere forventet roadmap for fuld implementering og forankring i DK.
  • Informere om proces for tilmelding/tilslutning.

For at give så mange af vore medlemmer som muligt mulighed for at deltage, afholdes der 2 identiske møder, henholdsvis fredag den 23. august kl 12.30 – 15.00, på Hotel Scandic, i Kolding samt torsdag den 29. august kl 14.00 – 16.30 på Hotel Scandic, Sydhavnen i København.

Jeg håber at se jer den 23. eller 29. august 2013.

Tilmedling her.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem