Mærkevareleverandørernes eMagasin Growth Through Innovation 2014

Mærkevareleverandørernes magasinserie Growth through Innovation kaster lys på nogle af de udfordringer, vi lige nu står over for i dagligvarebranchen og giver inspiration til dét innovationsarbejde, der fremover skal give os en plads i markedet.

I denne anden udgave af Growth through Innovation præsenterer vi Årets Lancering 2013, giver inspiration til en værdibaseret tankegang og ser i den sammenhæng også på salgsorganisationens fremtidige rolle.
Læs magasinet her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem