Mærkevareleverandørerne LØNANALYSE 2015

Mærkevareleverandørernes lønanalyse dækker knap 1800 personer fordelt på 28 jobfunktioner.

Den endelige rapport bliver distribueret således, at de to analyseområder Mærkevareleverandørerne Salery Employee Based og Mærkevareleverandørerne Salery Company Based udsendes som excel filer, så der er mulighed for at arbejde videre med data.

Mærkevareleverandørerne Hovedkontakt vil modtage invitation om deltagelse og vi forventer at afslutte analyse midt juni.

*Bemærk – det er kun de Mærkevareleverandørerne medlemmer, der bidrager til analysen, der modtager den samlede rapport.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem