Ligger du inde med spørgsmål om producentansvaret?

I så fald kan du via VANA – Dansk Emballageansvars hjemmeside holde dig opdateret.

VANA holder nemlig løbende tema-webinarer og åbne spørgetimer for deres medlemmer om producentansvaret. Hør bl.a. VANA’s jurist fortælle om 1. del af bekendtgørelsen og hør også om hvordan du kan forberede dig på producentansvaret. 

Find mere information her

Du kan pt. tilmelde dig VANA helt gratis. Det kan du gøre lige her.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem