Kom med ind i maskinrummet hos MLDK – Mærkevareleverandørerne

I samarbejde med JS Danmark har vi lavet en brochure, hvori du kan læse mere om, hvem vi er i MLDK, og hvad vi arbejder for. Se den her.

Læs blandt andet om vores strategiske fokusområder, governancestruktur, medlemsfordele, initiativer og mød foreningens medarbejdere.

En stor tak skal lyde til JS Danmark og ikke mindst annoncørerne i brochuren: Egekilde, Patentgruppen, Carletti, Retail Partner, Frode Laursen, DK Konfekture, H.P. Therkelsen, Vion Food Group, Sales Support Danmark, Lavazza, og Moccamaster.

Se brochuren her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem