Jubilæumsfilm ser tilbage på de seneste 50 år i foreningen og branchen

I år har foreningen 50 års jubilæum, og det valgte vi at fejre på vores årlige Årstræf d. 8 marts, hvor vi havde samlet mere end 570 folk fra branchen. Et årstræf, hvor vi satte fokus på fremtidens branchen, men som i forbindelse med jubilæet også kiggede tilbage på udviklingen de seneste 50 år – både i foreningen og i branchen. Det valgte vi at gøre med en jubilæumsfilm, som du kan se lige her. Filmen er sponsoreret af KFI Erhvervsdrivende Fond.

Iframe
  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem