FIELD SALES RAPPORTEN 2017

Hvert år gennemfører Mærkevareleverandørerne en omfattende undersøgelse af salgsstyrkens situation i dansk dagligvarehandel.

Rapporten i 2017 viser en forventning om øget besøgsfrekvens i butik.

Spørgsmålet er, om det er udtryk for et positivt ønske om konsulent i butik eller måske mere er realiteten af en udviklingen, hvor der bliver færre ansatte i butik og derfor større behov for merchandising.

LÆS RAPPORTEN HER

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem