Er du sælger eller Key Account Manager? Vi udbyder et nyt sælgerforløb, der måske er noget for dig

Efterspørgslen har været høj blandt vores medlemmer, og tilbagemeldingerne fra vores tidligere forløb har været rigtig positive. Derfor tilbyder vi nu muligheden for, at vores medlemmer kan deltage i dette kursusforløb endnu engang, hvor du gennem tre workshops á ca. 1/2 dags varighed, vil få en masse brugbare redskaber, som du kan bruge i dit daglige arbejde.

Et udpluk af, hvad du kommer til at lære:

  • Hvad er god salgspraksis?
  • Forskellene på top 20% og bund 20%
  • Introduktion til 35 observationspunkter
  • Hvor der skabes værdi i kundens organisation og supply chain
  • Hvilke KPI’er er i spil? Hvilke er fælles og hvilke er hhv. jeres egne og kundens?
  • Prioritering af indsatser i eget hus
  • Samhandelsaftaler

Sted og pris

Forløbet er i samarbejde med Mogens Bjerre, lektor ved CBS, der vil undervise de tre workshops på Copenhagen Business School på Frederiksberg.

Pris: 7500 kr. ex. moms for hele forløbet, inkl. kursusmateriale samt et eksemplar af bogen ‘Morgendagens Salg’.

Datoerne og tidspunktet for de tre workshops er: 
Workshop 1: Tirsdag 23. april – kl. 13.00 – 16.30
Workshop 2: Tirsdag 7. maj – kl. 13.00 – 16.30
Workshop 3: Torsdag 23. maj – kl. 13.00 – 16.30

Tilmeld dig og læs mere her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem