DLF Magasinet #7

Nyt DLF magasin samler trådene

Som branche har vi mange fælles udfordringer, og DLF arbejder hele tiden på at finde løsninger og skabe initiativer, der bringer os tættere på vores fælles mål: forbrugeren. I denne udgave af DLF magasinet kaster vi lys på nogle af de ting, vi vendte på DLF Årstræf 2015.

Blandt andet udsprang der af paneldebatten en sundhedsvinkel, som vi her i magasinet graver lidt ned i. Vi har også taget en snak med de to prisvindende virksomheder, der blev kåret til årstræffet: Arla og nemlig.com. Og så kaster vi lys over nogle af de strategiske prioriteter, DLF har fokus på pt.

Rigtig god fornøjelse!

LÆS MAGASINET HER

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem