DLF eMagasin Forår 2013

Med fokus på afsætning, effektivisering og organisering vil du nå langt i optimering af din virksomhed. Får du forbedret de interne procedurer samtidig med at vilkårene for samhandel bliver endnu bedre, står I rigtig godt. Netop de områder er noget af dét, DLF arbejder aktivt for for vores medlemmer.

I 3. udgave af DLF magasinet går vi i dybden med flere af disse emner og tager et kig på fremtidens dagligvareorganisation.
Se magasinet her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem