Det bedste fra DLF Årstræf 2013

Vi har samlet det bedste fra Årstræf 2013 i dette 8 siders magasin. Magasinet er spækket med videoer og billeder fra dagen, og vi giver dig muligheden for at (gen)opleve dagen.

Vi har blandt andet interviewet Jesper Kunde om, hvilke udfordringer, han mener, dagligvarebranchen står over for. Han taler om, hvordan vi skal skifte fokus fra pris til dét, der i virkeligheden skaber værdi for kunden.

Læs magasinet her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem