Bliv en dygtigere KAM og sælger: Skab værdi i dit salg og få klarhed i dine samhandelskontrakter

MLDK-KURSUS: Sidste gang vi afholdt kursus i samarbejde med Mogens Bjerre, lektor ved CBS, oplevede vi stor tilfredshed fra deltagerne.

Vi gentager derfor succesen, og du kan nu deltage i tre workshops á ca. 1/2 dags varighed. Lær bl.a. om god salgspraksis, at få anerkendelse for værdien, du skaber, hvor værdi der skabes i kundens organisation og supply chain, hvilke KPI’er der er i spil og meget mere.

Datoerne og tidspunktet for de tre workshops er: 
Workshop 1: Mandag 28. august 13.00 – 16.30
Workshop 2: Tirsdag den 12. september 13.00 – 16.30
Workshop 3: Onsdag den 27. september 9.00 – 12.30

Tilmeld dig og læs mere her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem