Besøg på Christiansborg for at synliggøre mærkevaren overfor politikerne

I fredags var vi på Christiansborg, hvor vi afholdte en CEO-briefing for at sætte fokus på mærkevarens strategiske fokusområder og ikke mindst for at drøfte aktuelle udfordringer med politiske beslutningstagere.

Det blev til en spændende dag med besøg fra både Torsten Schack og Jan E. Jørgensen fra Venstre til en snak om en række relevante emner. Derudover blev det også til et inspirerende indlæg fra Koncerndirektør i Dagrofa, Tomas Pietrangeli, der fortalte om den turnaround-rejse han og Dagrofa har gennemgået.

Se billederne herunder.

MLDK’s direktør, Niels Jensen, byder alle velkommen.

Tomas Pietrangeli, Koncerndirektør i Dagrofa, fortæller om turnaround-rejsen for koncernen.

Folketingsmedlem, Torsten Schack Pedersen, fra Venstre.

Folketingsmedlem, Jan E. Jørgensen, fra Venstre.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem