Årets Salgsstyrke 2022: De nominerede er…

Se de 5 nominerede til prisen Årets Salgsstyrke 2022 her.

Forskellige typer af succeshistorier anerkendes som grundlag for de nomineredes indstillinger. Det vigtige er, at der er en aha-oplevelse eller læring, som andre kan inspireres af. Succeshistorier kan være knyttet til noget organisatorisk, fagligt, resultatmæssigt, systemisk eller noget helt femte.

Baseret på ovenstående er der fundet fem nominerede virksomheder.

De nominerede til Årets Salgsstyrke 2022 er:

  • Mars Danmark
  • Bisca
  • Royal Unibrew
  • Pure Shots
  • Unilever Danmark


Vinderen kåres på vores årstræf
Vi kårer vinderen af prisen på MLDK Årstræf 2023 torsdag den 9. marts om aftenen til festmiddagen og awardshowet.

Stort tillykke til de nominerede!

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem