Årets Lancering 2015 – få indblik i produktsucceserne

Under Mærkevareleverandørernes Årstræf 2016 afholdes det store Mærkevareleverandørerne Awardshow. Her kåres vinderne af en række eftertragtede priser. Den første store pris er Årets Lancering 2015.Prisen uddeles traditionen tro af Nielsen, som har indsamlet og behandlet data for at nå frem til årets vinder.Prisen gives til det produkt, der ligger i top inden for følgende kriterier:

  • Produktet opnår betydeligt salg, betydelig markedsandel og stor vejet distributionProduktet tilfører noget nyt til kategorienProduktet bidrager betydeligt til vækst af kategorien
De nominerede til Årets Lancering 2015 er…Klik på ovenstående links og få indblik i de fem produkters vej til succesen.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem