Årets dagligvarekonference – innovation og tranformation i dagligvarehandlen

Den 12. november 2020 afholder vores partner Retail Institute Årets daligvarekonference, hvor førende dagligvarekæder og brands vil dele viden, indsigt og inspiration. Du kan blandt andet opleve indlæg fra;

  • Stefan Plenge, Stifter og CEO, Nemlig.com,
  • Henrik Lund, CEO, Naturli’ Foods,
  • Jesper Uggerhøj, CEO, Løgismose-Meyer

… og mange flere!

Du kan se hele programmet her.

Arrangementet er pt. udsolgt! Der er dog mulighed for at skrive sig på venteliste.

Du kan tilmelde dig her.

Pris:
Som MLDK medlem kan du købe din billet til samme pris som medlemmer af Retail Institue. Du kan derfor deltage i konferencen for 2.995 DKK.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem