Årets Dagligvarekæde 2021

Prisen ”Årets Dagligvarekæde 2021” vil gå til en kæde, der har gjort sig særlig bemærket i forhold til nytænkning.

Kæden kan have udmærket sig på forskellige måder. Det kan være med et nyt butikskoncept, en ny måde at tilgå forbrugerne på, en ny måde at samarbejde på, nye digitale løsninger eller noget helt femte.

Vurdering og prisoverrækkelse

Detailhandelseksperter indstiller og nominerer tre kæder til Årets Dagligvarekæde 2021. De nominerede bliver alle præsenteret under det store brancheevent på MLDK Årstræf 9. juni på Crown Plaza, hvor en afstemning blandt deltagere på dagen afgør vinderen, der offentliggøres under festmiddagen om aftenen.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem