Vellykket messe på Bornholm

I sidste uge var MLDK en tur forbi Bornholm, hvor vi var med til at åbne Madværkstedet Bornholm sammen med MCH Messecenter Herning, der også er en af arrangørerne bag.

Alle stande var meldt udsolgt, og vi har oplevet stor opbakning fra både leverandørerne og grossisterne:

“Den flotte tilslutning bekræfter i dén grad vigtigheden af, at Bornholm har sin egen fødevarefagmesse, og vi er naturligvis meget glade for at kunne melde udsolgt af stande. Det betyder, at efterspørgslen har været, som vi håbede, og at vi kan præsentere en mangefacetteret messe med en lang række udstillere fra alle branchens kategorier” fortalte Adm. Direktør i MLDK Mærkevareleverandørerne Niels Jensen.

Vi glæder os til næste år!

Alle fotos: MCH Messecenter Herning

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem