Stort tillykke til alle vinderne!

MLDK ÅRSTRÆF: Vi ønsker alle vinderne, der vandt en pris, til awardshowet på årstræffet et stort tillykke. Se dem her. 

Der skal først og fremmest lyde en rigtig stor tak til alle nominerede, der har indstillet sig til de forskellige priser ifm. vores awardshow til MLDK Årstræf 2023. For nøj – nogle fede initiativer, produkter, projekter og kandidater, der findes ude i medlemsvirksomhederne!

Vi synes selvfølgelig også, at vinderne af de 6 priser fortjener masser af opmærksomhed og fejring 🏆

Se alle vinderne herunder.

Shopper Marketing Excellence Prisen 2022: Arla Foods – Cocio Sommer Tour 2022

Mærkevareleverandørernes CSR-pris: Carlsberg Group – Vandgenindvindingsanlæg i Fredericia

Årets Nyhed 2022 – Away From Home: Peter Larsen Kaffe – Latte Art Factory

Årets Salgsstyrke 2022: Biscas salgsstyrke

FMCG Young Talent Prisen 2022: Nicolai Roccato fra Royal Unibrew

Årets Lancering by NielsenIQ: Carlsberg Group Danmark – 1664 Rosé

Stort tillykke!

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem