Shopper Marketing Excellence Prisen 2021/22: De nominerede er..

Den sidste pris, der skal stemmes om til vores årstræf på torsdag, er Shopper Marketing Excellence Prisen 2021/22. Se hvem de fire nominerede er her.

Prisen ”Shopper Marketing Excellence” gives til en leverandør, der har gennemført en shopper marketing aktivitet, , online eller fysisk, der har udmærket sig ved at blive særlig godt modtaget af både kæder, butikker og ”shopperne”.

De nominerede til Shopper Marketing Excellence Prisen 2021/22 er:

  • Arla Foods – Cocio Pop-Up Shop
  • Fritz Schur Consumer Products – Digitalt Shopper Marketing koncept/Coop.MAD.dk 
  • Läntmannen Schulstad – Hatting Fast Food relancering
  • Royal Unibrew – In-store Shopper Univers (Specialøl)


Afstemning og kåring af vinderen

Der vil være en afstemning til MLDK Årstræf 2022 på torsdag den 9. juni, hvor deltagerne til årstræffet kan stemme på sin favorit. Vinderen kåres om aftenen til festmiddagen og award showet.

Stort tillykke til de nominerede!

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem