Har du tilmeldt dig Foodexpo kick-off møde den 13. april?

Den 17.-19. marts 2024 åbner MCH Messecenter Herning dørene til den 10. udgave af Foodexpo, Nordens største fødevaremesse, og de glæder sig til at præsentere konceptet for den forestående jubilæumsudgave.

Det hele kommer til at foregå torsdag d. 13. april kl. 10.00, når de inviterer til informationskick-off i MCH Messecenter Herning. Se programmet herunder.

DAGENS PROGRAM

09.30-10.00
Ankomst til MCH Messecenter Herning og registrering

10.00-11.30
Præsentation af Foodexpo 2024 og den nye online markedsføringsplatform MCH365

11.30-12.00
Trends og tendenser v/ Anette Grothe, Strategisk foodplanner, Opening

12.00-12.30
Mød Team Foodexpo og få svar på dine spørgsmål
Netværk og frokost

Tilmelding
Tilmelding til kick-off skal ske til Tina Hauris Slebsager på ths@mch.dk senest tirsdag 11. april (max 2 personer pr. virksomhed). Det er gratis at deltage i kick-off og inkl. kaffe/the, vand, frugt og frokost.

Foodexpo arrangeres i samarbejde med MLDK.

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem