Bliv klogere på det udvidede producentansvar med VANA – Dansk Emballageansvar

VANA – Dansk Emballageansvar inviterer til et gratis webinar tirsdag den 13. december kl. 10.00 – 11.00 om det udvidede producentansvar for emballage.

På webinaret får du en introduktion til producentansvaret og et overblik over, hvad din virksomhed skal have fokus på frem mod januar 2025. Endelig får du en introduktion til kollektivordningen VANA – Dansk Emballageansvar, og hører om, hvordan de kan hjælpe med at håndtere producentansvaret for din virksomhed.

Så – har du eller dine kolleger endnu ikke deltaget i et af deres webinarer, kommer muligheden nu igen.

Tidspunkt og tilmelding

  • Tirsdag den 13. december kl. 10.00 – 11.00.
  • Du tilmelder dig ved at sende en mail til info@vana.dk, så sender de et link til webinaret til dig.

Læs mere om VANA her

  • Del

Som medlem af Mærkevareleverandørerne spiller du en afgørende rolle i foreningens virke. Det er nemlig vores medlemmer, der gennem bestyrelse, udvalg og arbejdsgrupper er med til at udvikle og facilitere vores mange tiltag. Lige nu har vi mere end 110 medlemmer, der alle er væsentlige spillere i Dansk Detailhandel og Away From Home.

Bliv medlem